15 Nisan 2013 Pazartesi

~ Batılı Aydınların Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hakkındaki Sözleri ~
İnsanlar herşeyden daha fazla Muhammed'e kulak vermelidir. Diğer bütün sözler Onun karşısında boş sözlerdir. (Thomas Carly)

Hz. Muhammed'i sevmeyenler Onu yeterince tanımayanlardır. (Gibson)

Bütün zamanların en büyük lideri Muhammed idi. (Prof. Jules Masserman)

Ben şahsen Hz. Muhammed'in hayranıyım. (Sosyolog V.D Eratsen)

14 asır geçmesine rağmen, Hz. Muhammed, bu zamanın tek rehberi, tek hidayet Resülüdür. (Raymons Lorenge)

Muhammed hürmet ve saygıya fazlasıyla layıktır. (Tolstoy)

Muhammed, tarihte dini ve dünyevi açılardan en üstün başarıya ulaşmış tek kişidir. (Prof.Dr.Micheal Hart)

Ben bu hayret uyandırıcı insanın hayatını inceledim. Benim görüşüme göre Onu insanlığın kurtarıcısı olarak tanımamız lazımdır. (Bernard Shaw)

Hiç kimse Muhammed'in kurallarından daha ileri bir adım atamaz. Biz Avrupa milletleri, medeni imkanlarımıza rağmen Hz. Muhammed'in son basamağına varmış olduğu merdivenin daha ilk basamağındayız. Şüphe yokki bu yarışmada kimse Onu geçemeyecektir. (Geothe)

Büyük İslam Peygamberi, Yüce Yaratıcının katına çıkıp, Onunla buluşmuştur. Ben Mirac'a bütün kalbimle inanıyorum. (Dostoyevski)

Sana muâsır bir vücud olamadığımdan dolayı müteessirim ey Muhammed (a.s.m.)! Muallimi ve nâşiri olduğun bu kitap senin değildir. O Lâhûtîdir. Bu kitabın Lâhûtî olduğunu inkâr etmek, mevzû ilimlerin butlânını ileri sürmek kadar gülünçtür. Bunun için, beşeriyet senin gibi mümtaz bir kudreti bir defa görmüş, bundan sonra göremeyecektir.
(Prens BISMARCK)

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِ سَيِّدِنَا مُحَمّدٍ

Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina Muhammed.

______________________________________________

4 yorum:

 1. Güzel bir paylaşım olmuş.Blogunu takibe aldımcanım .Bana da beklerim.İstanbuldaki farklı mekan ve lezzetlerle ilgili paylaşım yapıyorum.Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Büşra Kahveci. En yakın zamanda geleceğim inşaallah .. Hatta şimdi :) ... Sevgiler... Selam ve dua ile....

   Sil
 2. güzel yürekli arkadaşım benim bloga çok geç girdiğim için mesajınıda geç okudum şimdi seni ekliyorum ayrıca beni düşündüğün için çok teşekkür ederim yeni bloğun sana hayır uğur ve arkası yarınlar gibi devamını getirsin inşallah sevgilerimle :) öpüyorum seni..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim arkadaşım.. Bende teşekkür ederim, güzel temenni ve dileklerin için... Sevgiler çok çok çok :) ....

   Sil